W sobotnim mityngu Reunion Internacional Ciudad de Barcelona Marcin Starzak zajął trzecią lokatą w skoku w dal uzyskując 8.08 (+1.4). Grzegorz Sposób pokonał 2.20, Joanna Piwowarska zaliczyła 4.30, a Andrzej Krawczyk rzucił dyskiem 58.87.

Mityng Warszawski na stadionie Orła

Podczas piątkowego Mityngu Warszawskiego Przemysław Krawczak, czwarty kulomiot bydgoskich MŚJ, osiągnął 19.01. Małgorzata Trybańska skoczyła w dal na odległość 6.13.

Minimum olimpijskie Rostkowskiej w Złotej Lidze

Czwarty mityng Złotej Ligi rozegrany na Stade de France w Saint-Denis przyniósł minimum olimpijskie Annie Rostkowskiej, która na dystansie 800m zajęła czwarte miejsce z wynikiem 1:58.72 (minimum A IAAF wynosi 2:00.00).

Starzak jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu

22-letni Marcin Starzak (AZS-AWF Kraków), regularnie skaczacy w dal ponad 8 metrów, nie zatwierdzony dotychczas przez PKOl (mimo wniosku PZLA), został ostatecznie dokooptowany do składu reprezentacji polskiej na 29. Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Monika Pyrek drugą lekkoatletką Europy w czerwcu

(2008-07-17)

Blanka Vlasic, chorwacka mistrzyni skoku wzwyż oraz Philips Idowu, brytyjski trójskoczek zostali wybrani lekkoatletami Europy w czerwcu. Tuż za Chorwatka uplasowała się Monika Pyrek i hiszpańska płotkarka Josephine Onyia.

Mityngi w Lozannie i Naimette-Xhovémont

Marcin Urbaś uplasował się na 3. pozycji w biegu na 200m podczas mityngu w belgijskim Naimette-Xhovémont z czasem 20.84 (2. w sezonie po Marcinie Jędrusińskim - 20.58). Płotkarki Aurelia Trywiańska (12.90) i Małgorzata Pskit (56.59) zajęły czwarte lokaty

Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich, 4. Strzelecka

(2008-07-14)

227 zawodników z 25 krajów wystartowało w Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich, które odbyły się w Zell am Harmersbach, w Szwarcwaldzie, w Niemczech. Z 8 Polaków najlepiej wypadła juniorka Natalia Strzelecka, która dobiegła do mety na czwartym miejscu

Ziółkowski, Jesień i Trywiańska - dziś w Retymnie

W poniedziałek w Retymnie na Krecie w 24. Mityngu „Vardinoyannia” mającym status WAT European Athletics Outdoor Premium wystartują nasze płotkarki: Anna Jesień (m.in. z Lashindą Demus) i Aurelia Trywiańska (na listach startowych na 100m pł i 200m).

Anna Jesień pokonała dystans 400m pł w czasie 55.43, wyprzedzając wszystkie rywalki z wyjątkiem Amerykanki Tiffany Williams - 54.79.

W biegu na 100m pł Aurelia Trywiańska został sklasyfikowana na piątej pozycji z wynikiem 12.98 (+0.4). Triumfowała Jamajka Delloreen Ennis-London (12.62), która o ponad 2 metry wyprzedziła trzy Amerykanki, Nichole Denby (12.88), Candice Davis (12.90) i Michel Perry (12.94).

W pierwszej konkurencji mityngu trzecią lokatę zajął Szymon Ziółkowski rzucając młotem na odległość 76.62. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Węgier Krisztian Pars (81.36), który wyprzedził Nicolę Vizzoniego z Włoch (77.49).

MŚJ – Dzień VI – Srebro dla Sylwestra BEDNARKA

Trzeci medal dla Polski podczas 12. MŚJ w Bydgoszczy zdobył skoczek wzwyż Sylwester Bednarek, który uległ tylko Bogdanowi Bondarence z Ukrainy. Sztafeta juniorów 4x400m uplasowała się na 5 pozycji, a Krystian Zalewski był 7. na przeszkodach.

MŚJ – Dzień V – Srebro dla Pawła WOJCIECHOWSKIEGO

(2008-07-13)

Drugim medalem zdobytym przez polski zespół na 12. Mistrzostwach Świata Juniorów w Bydgoszczy było srebro Pawła Wojciechowskiego w skoku o tyczce, który pokonał wysokość 5.40. Rekord Polski w rzucie młotem (75.31) zapewnił Pawłowi Fajdkowi czwarte miejsce

MŚJ – Dzień IV – Złoto dla Roberta SZPAKA

(2008-07-12 )

Oszczepnik Robert Szpak (Sztorm Kołobrzeg), jeden z największych faworytów w polskiej reprezentacji do zdobycia medalu na 12. MŚJ w Bydgoszczy, we wspaniałym stylu zdobył tytuł mistrza świata juniorów poprawiając wynikiem 78.01 rekord życiowy.

MŚJ – Dzień III – 7 rekordów życiowych Polaków

(2008-07-11)

W trzecim dniu Mistrzostw Świata Juniorów w Bydgoszczy Jacek Nabożny zajął 7 lokatę w 10-boju, awans do finału zdobyli: Anna Kiełbasińska (200m), Krystian Zalewski (3000m prz), Karol Hoffmann (trójskok), Paweł Wojciechowski (tyczka) i Paweł Fajdek (młot).

7. Jacek Nabożny 7314 Bolesławia Bolesławiec
15.02 (+0.9)-39.96 (RŻ)-3.80-53.14 (RŻ)-4:40.52 (RŻ)
16. Szymon Czapiewski 6765 Zawisza Bydgoszcz
15.03 (-0.1)-41.80-4.40-46.56-5:05.80

Półfinały
400m pł
14. (4p3) Michał Pietrzak (MUKS Expom Krośniewice) 52.22
200m
7. (2p2) Anna Kiełbasińska (Polonia Warszawa) 23.80 (-1.1) – rekord życiowy – awans do finału
18. (5p2) Weronika Wedler (MKS MOS Wrocław) 24.17 (-1.9)
400m pł
14. (6p2) Monika Kopycka (MKL Toruń) 59.34 – rekord życiowy

Eliminacje
200m (58 st.)
31. (4e4) Filip Totoś (MKS MOS Płomień Sosnowiec) 21.79 (-1.1)
38. (6e3) Michał Partyka (Resovia Rzeszów) 21.86 (+0.9)
3000m prz (21 st.)
5. (4e2) Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) 8:48.94 - rekord życiowy – awans do finału
Tyczka (23 st.)
9. Paweł Wojciechowski (Zawisza Bydgoszcz) 5.10 – awans do finału
Trójskok (26 st.)
4. Karol Hoffmann (AZS AWF Warszawa) 15.94 (+2.0) - rekord życiowy – awans do finału
22. Wojciech Delimata (MKL Toruń) 15.06 (+0.5)

100m pł (41 st.)
11. (4e3) Justyna Rybak (AZS AWF Kraków 13.81 (-1.6) – rekord życiowy – awans do półfinału
29. (5e1) Marzena Kościelniak (LKS Orkan Wielkopolska Poznań) 14.26 (-1.3)

MŚJ – Dzień II popołudnie – Kszczot w finale 800m

(2008-07-10)

W serii popołudniowej drugiego dnia MŚJ Adam Kszczot awansował do finału biegu na 800m poprawiając czasem 1:47.16 rekord życiowy. Po 5 konkurencjach 10-boju Jacek Nabożny awansował na 4 miejsce w punktacji, poprawił 3 rekordy życiowe i wygrał skok wzwyż.

MŚJ – Dzień II – Szpak najlepszy w eliminacjach

(2008-07-09)

Robert Szpak był jedynym oszczepnikiem, który w eliminacjach pokonał minimum kwalifikacyjne do finału osiągając 72.29. Awans do biegów półfinałowych, po poprawieniu rekordów życiowych, zapewnili sobie płotkarze Michał Pietrzak i Monika Kopycka.

MŚJ – Dzień I – 4. lokata Krawczaka

(2008-07-08)

Przemysław Krawczak w eliminacjach uzyskał swój najlepszy wynik w sezonie (19.24). Do ostatniej próby konkursu finałowego przystąpił z szóstej pozycji (19.23). Osiągnął rekordu życiowego – 19.85, przesuwający go na trzecie miejsce. Pchający tuż po nim Rosjanin Aleksandr Bułanow wyszedł na drugie miejsce z rezultatem 20.14 (RŻ 20.59) spychając Polaka poza podium. W ostatniej próbie konkursu Niemiec David Storl przypięczętował swe zwycięstwo najlepszym wynikiem na świecie w br. – 21.08. Drugi z naszych zawodników, Sylwester Zieliński, miał jedno udane pchnięcie (18.77) plasując się na 10 pozycji.

84. Mistrzostwa Polski Seniorów: 12. tytuł Skolimowskiej

(2008-07-06)

Kamila Skolimowska po raz 12. w karierze została mistrzynią Polski w rzucie młotem. Tytuły przypadły też innym faworytom, m.in.: Monice Pyrek, Markowi Plawdze, Pawłowi Czapiewskiemu, Małgorzacie Pskit i Igorowi Janikowi.

11.34 Korczyńska, 10.27 Kuć, 8.20 Starzak (z wiatrem)

(2008-07-04)

Dariusz Kuć po rocznej przerwie odzyskał tytuł najszybszego Polaka triumfując w czasie 10.27/+1.7. Srebro dla Marcina Nowaka (10.33), nieobecnego na podium od 2000r., a brąz dla Marcina Jędrusińskiego (10.35), najszybszego przed rokiem. Korzystając z szybkiej bieżni i sprzyjającego wiatru w obu finałach 12 zawodników pobiegło poniżej 10.50. W eliminacjach z prawidłowym wiatrem Jędrusiński uzyskał 10.31/+1.8, a Nowak 10.36 (czas reakcji 0.111).

4.75 Moniki Pyrek w Memoriale Józefa Żylewiczas

(2008-06-29)

W Sopocie w przełożonym z soboty konkursie skoku o tyczce Monika Pyrek (MKL Szczecin) pokonała wysokość 4.75 (3, wynik w karierze), obejmując prowadzenie w tabelach europejskich i zajmując 3 miejsce w światowych, za Jennifer Stuczynski USA 4.90 i Fabianą Murer BRA 4.80.

2.30 - minimum olimpijskie Bieńka w Eberstadt

Michał Bieniek (AZS-AWF Wrocław) pokonał wysokość 2.30, równą minimum olimpiskiemu, w 29. konkursie skoku wzwyż rozegranym w Eberstadt, zajmując 3 lokatę. Po raz 1. w historii 1 miejsce zajęło 2 zawodników, Martyn Bernard GBR i Victor Moya CUB, po 2.30.

10.39 Kuć w Sosnowcu

(2008-06-28)

10.39-taki wynik uzyskał Dariusz Kuć w mityngu odbywającym się w Sosnowcu na stadionie MOS.

Rekord życiowy Artura Nogi

Podczas mityngu na stadionie łódzkiego AZS-u Artur Noga, mistrz świata judniorów na dystansie 110 m przez płotki, wynikiem 13.59 poprawił o 9 setnych sekundy rekord życiowy.

Allegro - największe aukcje internetowe, najniższe ceny! Kup i sprzedaj! Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?